DUYGU YÖNETİMİ EĞİTİMİ


DUYGU YÖNETİMİ EĞİTİMİ

Eğitim İçerik ve Uygulama Bilgileri

Eğitim Amacı

Duygularımızı tanımak, doğru isimlendirmek, içerdiği mesajları anlamak, olumsuz duyguları yönetebilmek (stres, kaygı, endişe, öfke, heyecan...) daha sağlıklı ve bilinçli düşünebilmek ve karar verebilmek.Duygular seçimlerimizi neden ve nasıl etkiler.Olumsuz duyguları kontrol etmek.Kurumsal performansımızı yükseltme de olumlu duyular nasıl etkili olur.Motivasyondaki önemi Duygular ve anlam verme sistemi, farklı bakış açıları, algılayış biçimleri Duyguları bastırmak ya da ihmal etmek ve sonuçları Duygulara bağlı tepkilerimizi yönetmek, tepkinizi kendiniz belirleyebilecek Baskıya altında duygu yönetebilecek.Tepkili değil etkili olmanızı sağlayacak.

Eğitim Uygulama İçeriği

Davranışlarımız nasıl oluşur? Nasıl algılarız, Duygu nedir? Duygusal zekâ ve duyguların farkı, Olumsuz duygular (stres, kaygı, endişe, öfke, heyecan...) tanıma ve yönetme, Tepkisel olmak nedir? Etkili olmak nedir? Kurumsal başarıyı nasıl etkiler.İletişimde duyguların yeri, Duygular sizi değil siz duygularınızı yönetin, Bilinç altı ve duygular ilişkisi.Empati ve duygu ilişkisi ? Duygu enerjisi ve yönetilmesi, esnek olmak nasıl mümkün olur?

Katılımcı Profili

Tüm çalışanlar ve yöneticiler

 


© 2007-2008 Maksimaks Eğitim-Danışmanlık-Denetim Mühendislik Hizmetleri Her Hakki Saklidir. Web Tasarımı: Teknet Tasarım Bugün :60 IP Adresiniz | 3.80.60.248