Kalite Yönetim Sistemi

Kalite Yönetim Sistemi niçin bir ihtiyaçtır?

-Müşterilerinizin ihtiyaçlarını,  beklentilerini doğru anlarsınız .Müşterinizin istediği kaliteye ulaşmanızı sağlar ve kaliteyi yönetmenizi geliştirmenize zemin hazırlar.

-Müşteriyi doğru anlarsanız Rotanızı doğru belirlersiniz.Sisteminizi ve alt yapınızı doğru kurarsınız ve müşteriye doğru cevap verirsiniz.

-Firmaya ulusal ve uluslar arası itibar sağlar ve rekabet gücünü v e pazar payını artırır. Zira ISO 9000' 130'un üzerindeki ülkenin ulusal standardizasyon kuruluşları tarafından desteklenmekte ve tanınmaktadır. Uluslararası iş yapan  bir kuruluş ISO 9000'i seçmesi için yeterlidir. Uluslararası kalitede bir ürün ya da hizmet isteyen müşteriler de ISO 9000 güvencesini aramaktadırlar.

-Kaynaklarınızı (para , zaman ,insan, hammadde ) gibi verimli kullanır ve kaynaklar israf edilmemiş olursunuz.

-Çalışanlarınız niteliksel olarak gelişirler iş tatmini sağlanır sonuçta motive olurlar.

-Etkin bir yönetim için gerekli organizasyonel yapı ve sizi  geleceğe taşıyacak olan yönetim kadrosu ve tüm çalışanların niteliği ortaya çıkar .

-Müşteri şikayetleri ve müşteri iadeleri azalır.,Fireler ,hata oranları azalır ve kalite  maliyetleri düşer, verimlilik yükselir. Karlılık artar.Karalı büyüme için kaynak sağlarsınız .

-Tedarikçi olarak çalışıyorsanız ilişkileriniz ve  iletişimiz güçlü olur.

-Tedarikçilerle çalışıyorsanız onları seçmeniz değerlendirmeniz ve yeniden değerlendirme kolaylık sağlarsınız.

-En kıymetli kaynak olan zamanı etkin ve verimli kullanırsız. 

-Kurumsallaşmak yönünde KYS rehberliğinde alt yapı hazırlanmış olur.

 


© 2007-2008 Maksimaks Eğitim-Danışmanlık-Denetim Mühendislik Hizmetleri Her Hakki Saklidir. Web Tasarımı: Teknet Tasarım Bugün :53 IP Adresiniz | 3.80.60.248