Kurumsal Performans Koçluğu

Kurumlar etkinliklerini, verimliliklerini arttırmak, performans yönündeki ihtiyaçlarını karşılayabilmek için  koçlara ihtiyaç duyar. Günümüzün reddedilemez ve her gün artış gösteren rekabet ortamında kurumlar, rakipleriyle daha etkin biçimde mücadele etmek zorundadırlar. Performans koçları, kurumun performans sistemine bağlı kalarak her bireyin performans değerlendirme sonuçlarına göre, çalışanın hedeflerine,  gelişmesi istenen yetkinliklere ve göstermesi gereken performansa ulaşmasını sağlayacak planı hazırlar.Performans koçları bu planı bir sonraki değerlendirme sürecine kadar takip eder. İstenen hedefe ulaşabilmek için fırsata dönüşebilecek problemleri ve bu problemlere göre yapılması gereken değişiklikleri bularak, onlara çözüm getirilmesine yönelik çalışmalar hazırlar.


Gelişme sağlanabilecek zayıf alanları tespit eder ve o alanlarda nasıl bir gelişim stratejisi, uygulanabileceğine yönelik hizmet verir. Bu süreç, performans koçları tarafından,  destek verildiğinde daha kolay, hızlı ve etkili bir şekilde sonuçlanır ve  performansını arttırma odaklı yardım ve destek sürecidir. Sorun çözme, kişisel performansı arttırma yanı sıra, organizasyonel karar verme süreçlerinde kullanılır. Bu ilişkinin kurulmasında en iyi yöntem yaralı olan güvene dayalı bir ortamın oluşturulmasıdır. İsterse  kurum tarafımızdan yetiştirilen kendi bünyesinde çalışan  koçlar da bunu yapabilir.Yetişen koçlar firma çalışanların verimini artırmak amacıyla kurum bünyesinde kullanır, ister astlarına, isterse diğer bölümlerdeki çalışanlara koçluk yapabilir. Kurum bunu sistematik bir biçimde uygulamaya koyabilir.

 

ÇALIŞANLAR BU UYGULAMADAN NE KAZANIRLAR  ?


  icon Çalışanlar problemlerini ve gelişmeye açık yönlerini objektif bir biçimde tespit etme ve tanımlama  imkanı bulurlar.
  icon Çalışanlar aldıkları geribildirimlerle kendileri hakkında objektif bakış açısı kazanırlar.
  icon Uygulama planı çerçevesinde gelişme olanağı bulurlar.
  icon Performansları yükseldikçe motivasyonları artar.
  icon Farklı düşünce modelleri kazanarak yaratıcılıklarını artırırlar.
  icon Kendilerine yapılan bu yatırımla kuruma bağlılıkları artar.
  icon Kendi davranışlarını ve iş yapış şekillerini sorgulamaya başlayarak, hatalarını fırsata dönüştürmeyi öğrenirler.
  

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın : 0 216 595 29 24

 

 


© 2007-2008 Maksimaks Eğitim-Danışmanlık-Denetim Mühendislik Hizmetleri Her Hakki Saklidir. Web Tasarımı: Teknet Tasarım Bugün :140 IP Adresiniz | 34.203.245.76