Lider Koçluğu

Liderlik olmadan hiç bir süreç başarılı olmaz.Liderlik gereklerini fark etmek.Geleceği ve değişimi algılamak başarılı olmanın olmaz ise olmazlarıdır.İnsanlara liderlik etmek, onarın arzu istek ve duygularına liderlik etmektir. Başkalarının duygularına liderlik etmek için, liderin öncelikle kendini ve kendi düşüncelerinin ve duygularının farkına varması, tanıması, doğru isimlendirebilmesi ve yönetebilmesi gerekir.

Kendini tanıyan kişi başkalarını da tanıyabilir ve anlayabilir.lider insan ilişkilerinde başarılıdır, çalışanlarına saygı göstermeye, farklılıkları dengelemeye, yönlendirmeyi başarır. Ekibiyle ve çevresiyle belirlenen ortak vizyona yönelik etkili ilişkiler kurar ve bu ilişkileri denge içinde kalarak ve dengeli olarak liderlik eder.Liderlik gereklerini geliştirmenin en hızlı yolu lider koçuyla çalışmalıdır.

NEDEN BİR LİDER KOÇU İLE ÇALIŞMALIYIM ?

Değişimin heyecan veren yanı sıra, endişe veren yanları da vardır. Bir kurumun, etrafını kuşatan değişimlerin artan sayısı, ivmesi ve dinamiklerin karmaşıklığı doğru algılamayı zorlaştırmaktadır. Pazar şartları içinde varlığını sürdürme  ve rekabet edebilmek için, yeni liderlik anlayışı geliştirmeyi zorunlu hale getirmektedir. Bu yeni anlayış, standart üstü lider olma gereklerini göz ardı etmeden, bu gerekleri önemsemeyi ve özümsemeyi zorunlu kılmaktadır.Başarılı kurumları başarılı yapan o kurumların liderleridir ve farkı ortaya çıkaran farklar bu gereklerin algılanmasıdır.

Bunlarla birlikte, kurumun geleceğini inşa etmek için gerekli vizyoner  bakış acısı kazanmak, ön görülü, nitelikli ve doğru belirlenmiş amaç ve hedefler seçmek başarının olmazsa olmazıdır. Çalışanın psikolojisini, düşünce ve duygu durumlarını anlamak ve gerektiğinde düzenlemek, yönetmek ve destek olmak, kurum performansının gelişmesinde yükselmesinde belirleyici rol oynar. Belirsizliğin ve kıyasıya rekabetin söz konusu olduğu günümüz iş dünyasında, ayakta kalabilmek, sürekliliği sağlamak, ancak bu farkı oluşturacak ruhsal, fiziksel, zihinsel olarak kişiliğin bütün olması ile mümkündür. Bunu sağlamak için, liderler için oluşturulan lider koçluğu sistemi en uygun yöntemleri sunar.Geleceğin dünyasında liderlik etmek, geleceğin liderlik özelliklerini kazanmak ile mümkündür.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın : 0 216 595 29 24

 


© 2007-2008 Maksimaks Eğitim-Danışmanlık-Denetim Mühendislik Hizmetleri Her Hakki Saklidir. Web Tasarımı: Teknet Tasarım Bugün :137 IP Adresiniz | 34.203.245.76