STRATEJİK YÖNETİM EĞİTİMİ

STRATEJİK YÖNETİM EĞİTİMİ
Eğitim İçerik ve Uygulama Bilgileri

Eğitim Amacı Kurumların rekabette başarılı olmaları, üstün ve güçlü yanlarını keşfetmeleri, farklılıklarını ve potansiyellerini, vizyon doğrultusunda eyleme geçirerek, mümkün olabilmektedir. Hiç bir başarı tesadüf değildir .Her başarı öncesinde stratejik düşünme ve tasarım vardır.Stratejik yönetim kurumsal başarının anahtarıdır. Başarılı olmak ve başarıyı kurumsallaştırmanın, stratejik yönetim ile mümkün olduğunu fark ettirmek, stratejik yönetim için uygulamada gerekli temel bilgi ve becerilerin kazanılmasını sağlamak.

Eğitim Uygulama İçeriği

Strateji Kavramı, Stratejik düşünme, Stratejik Yönetim Süreci, Durum Analizi- Swot Analizi, Pest Analizi. Vizyon (Arzu edilen gelecek), Misyon (Var oluş amacımız nedir?), Hedefler (Neyi başaracağız? ), Stratejiler (Nasıl Başaracağız?), Vizyon Sahibi Olmak, Kurumsal başarı için teknikler Nitelikli Hedef Belirleme , Stratejik Planlanma (Yol haritası çıkarma), Yıllık, Haftalık ve Günlük Planlamalar, Stratejilerin Belirlenmesi , Uygulama (eylem) adımları, Plan yapmak ve Kontroller, Kurumsal Zamanı Doğru ve Etkin Yönetmek, Kurum Kültürü ve Temel Kurumsal Değerlerin Belirlenmesi, Strateji Seçimi, Strateji Alternatiflerinin Belirlenmesi.

Katılımcı Profili

Üst Seviye Yöneticiler ve Stratejik yönetimde görevli personel ,Her seviyede yönetici
 


© 2007-2008 Maksimaks Eğitim-Danışmanlık-Denetim Mühendislik Hizmetleri Her Hakki Saklidir. Web Tasarımı: Teknet Tasarım Bugün :53 IP Adresiniz | 3.80.60.248